DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Ivo Suša, 6. 10. 2015.

OBAVIJEST

Obavještavaju se učenici da se sutra, u srijedu 7.listopada 2015., u našoj školi obilježava Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Taj dan će se u matičnoj školi prvih pet nastavnih sati održati po ustaljenom rasporedu. Od 12:15 dio učenika s razrednicima priprema i uređuje stolove u blagovaoni za navedenu manifestaciju, a dio se priprema za program priredbe. Ostatak učenika pod vodstvom nastavnika Nenada Solića će za to vrijeme pomoći u sportsku dvoranu prenijeti klupe i stolice za Festival žena iz ruralnih područja Koprivničko-križevačke županije.

Program obilježavanja Dana kruha započinje u 13:00 sati. Nakon programa svi roditelji, gosti, nastavnici i učenici mogu degustirati prezentiranu hranu. U 14:00 sati predmetna nastava odlazi kućama ili čeka redovnu autobusnu liniju, a razredna nastava održava nastavu po rasporedu za taj dan.

Foto-galerija

8.listopad (četvrtak) je Dan neovisnosti- blagdan i neradni dan, a petak je nenastavni, te učenici u školu dolaze 12.listopada (ponedjeljak) po ustaljenom rasporedu sati.

Hrvoje Matić, ravnatelj OŠ Gola

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

Danas, 7. listopada 2015. godine, učenici i učitelji OŠ Gola, zajedno sa roditeljima i gostima, su obilježili Dane kruha i dane zahvalnosti za plodove zemlje.

U cilju ukazivanja na važnost zdrave prehrane, približavanja tradicije blagovanja kruha i predstavljanja zavčajne kuhinje, svaki razred je uz pomoć svojih učitelja i roditelja pripremio svečani stol s tradicijskim krušnim proizvodima i kolačima. Osim svečanog stola, učenici su izložili i jesenske plodove iz vrtova svojih mama i baka.

Vrhunac svečanosti je bio program pod nazivom „Blago danu koji počne mirisma kruha“, a  koji su zajedno pripremili i izveli učenici od 1. do 8. razreda OŠ Gola i polaznici Dječjeg vrtića „Zvončić“ Gola. Na početku programa, riječima dobrodošlice se prisutnima obratio ravnatelj škole Hrvoje Matić. Učenici su se predstavili recitacijama, igrokazima, pjesmama i plesom.

Svečanost su uveličali načelnik Općine Gola, dr. Stjepan Milinković, koji se svojim inspirativnim govorom obratio prisutnima, te župnik naše župe Sv. Tri kralja, Siniša Preiner koji je posvetio svečane stolove i izložene jesenske plodove.

Obilježavanje Dana kruha i dana zahvalnosti za plodove zemlje, završili smo zajedničkim druženjem djece, roditelja, učitelja i svih uzvanika u holu škole uz blagovanje kruha, kolača i plodova zemlje.

Učiteljica  Biserka Saboliček

Izvor: OŠ Gola