Izvanučionička nastava učenika razredne nastave OŠ Gola
Autor: Ivo Suša, 1. 10. 2015.

U petak, 25.rujna 2015. učiteljice razredne nastave OŠ Gola su sa svojim učenicima iz MŠ Gola, PŠ Gotalovo, PŠ Novačka, PŠ Otočka i PŠ Ždala, njih 93, održale izvanučioničku nastavu u Koprivnici. Izvanučionička nastava razredne nastave.

U sklopu izvanučioničke nastave gledali su animirani film o hrabroj koali „Blinky Bill“ u kinu „Velebit“.

Nakon filma, posjetili su Muzej grada Koprivnice gdje su pogledali izložbu “Koprivničke postrojbe u VRO Oluja“  kojom se obilježava 20. godina Oluje, a posvećena je Koprivničkim postrojbama i braniteljima u akciji Oluja. Izložbenu postavu je učenicima predstavio kustos muzeja Dražen Ernečić. Učenici su razgledali prikazane uniforme, razne dokumente, fotografije, predmete i odlikovanja hrvatskih branitelja iz Koprivnice, ali i iz cijele Podravine.

Osim izložbe, našim učenicima je održano poučno predavanje o vojno-redarstvenoj operaciji Oluja. Predavanje su održali, Damir Vuković u ime postrojbi Hrvatske vojske, Ivica Jurenec, koji ih je upozano s ulogom policije u Domovinskom ratu i Krešimir Juratović koji je učenicima govorio o dragovoljačkim postrojbama. Predavači su na kraju predavanja  učenicima poklonili prišivke za uniforme te ih jako razveselili. U zahvalu što su nam omogućili taj posjet i  predavanje, učenici PŠ Ždala su našim domaćinima u Muzeju grada Koprivnice darovali predmete koje su sami izradili od sjemenki biljaka.

Iako je tokom cijelog našeg boravka u Koprivnici padala kiša, izvanučionička nastava je bila uspješna jer su učenici puno naučili.

Učiteljica, Biserka Saboliček

Izvor: Učiteljice RN