Svečano otvorena nova školska knjižnica
Autor: Mario Kolar, 21. 10. 2013.

U petak 18. listopada 2013. svečano je otvorena nova školska knjižnica naše škole. Otvorenjem knjižnice započeto je i obilježavanje Mjeseca hrvatke knjige (15.10-15.11.).

FOTO GALERIJA: Otvorenje nove školske knjižnice

Napomenuvši kako je knjižnica iznimno važan dio škole, zamjenica ravnatelja OŠ Gola Biserka Saboliček nije krila zadovoljstvo što je dugo pripremani projekt nove školske knjižnice konačno priveden kraju. Knjižnica je, kako je istaknula zamjenica ravnatelja, u proteklih desetak godina više puta mijenjala svoj prostor po školi, ustupajući ga za druge, uglavnom nastavne namjene. No, konačno je i ona dobila svoj adekvatan prostor i opremu, za što je zaslužna Općina Gola koja je u potpunosti financirala izgradnju i opremanje nove školske knjižnice.

Stoga se nakon zamjenice ravnatelja prisutnim gostima obratio i načelnik Općine Gola i saborski zastupnik Stjepan Milinković, koji je djeci poručio da bez knjiga neće uspijeti u životu pa neka onda često i koriste svoju novu knjižnicu.

nakon načelnika, prisutnim se obratila i Ljiljana Vugrinec, voditeljica Županijske matične službe za knjižnice Koprivničko-križevačke županije, koja je istaknula da je vrlo pohvalno što škola, a posebno općina, brinu o knjižnici i podupiru njezin rad. Nakon prigodnih obraćanja uslijedio je poetsko-glazbeni program koji su izveli učenici škole, koje su prepremile Darija Kivač, učiteljica glazbene kulture i Jelena Knežević Čogelja, učiteljica hrvatskog jezika.

Na kraju su načelnik Općine Gola Stjepan Milinković i zamjenica ravnatelja Biserka Saboliček prerezali vrpcu na ulazu u novu školsku knjižnicu čime je knjižnica svečano otvorena.