55. natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske i 1. smotra mladih poduzetnika (šk. godina 2012./2013.)
Autor: Ivo Suša, 5. 4. 2013.

Jakov-Filip Saboliček  7.a - 3. MJESTO iz područja strojarske konstrukcije

Organizatori državnog natjecanja i smotre

Državno natjecanje i smotru organizira i provodi Državno povjerenstvo koje imenuje Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa na prijedlog Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatske zajednice tehničke kulture. Suorganizatori natjecanja i smotre su nacionalni savezi tehničke kulture (Hrvatski fotosavez, Hrvatski radioamaterski savez, Hrvatski astronautički i raketni savez, Hrvatsko društvo za robotiku, Hrvatski zrakoplovni savez, Hrvatski savez pedagoga tehničke kulture) i Općina Primošten, a domaćin je Osnovna škola Primošten.
Za stručno-tehničke poslove tijekom državnog natjecanja bit će odgovorna Hrvatska zajednica tehničke kulture.

Jakov Filip Saboliček treći na državnom Natjecanju mladih tehničara

Jakov Filip Saboliček, učenik 7.a razreda Osnovne škole Gola, osvojio je treće mjesto na državnom Natjecanju mladih tehničara, koje je u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatske zajednice tehničke kulture održano od 3. do 5. travnja 2013. u Primoštenu. Plod je to njegova velikog interesa za tehničku kulturu, ali i ustrajnog i mukotrpnog rada pod uspješnim vodstvom učitelja Bože Dragonje.  U školskoj godini 2012./2013. u tom je natjecanju, inače, sudjelovalo ukupno  oko 7.000 učenika, od kojih ih je na državno Natjecanje pozvano oko 250 koji su bili najbolji u svojim županijama. Natjecanje se provodi u 12 kategorija, a Jakov Filip Saboliček je 3. mjesto osvojio u kategoriji Strojarske konstrukcije.

Ostale slike:  55. natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske

Izvor: Učitelj tehničke kulture Božo Dragoja