DAN ŠKOLE - DAN OTVORENIH VRATA
Autor: Ivo Suša, 4. 6. 2012.

DAN ŠKOLE KAO DAN OTVORENIH VRATA

Ovogodišnji Dan škole odradili smo u suradnji sa roditeljima naših učenika. Pozvali smo  sve zainteresirane roditelje i prijatelje naše škole da 12.06.2012. dođu i sudjeluju skupa s učenicima u dobro organiziranim radionicama i igraonicama.

Razredna nastava je pripremila zanimljive radionice na temu „Stari zanati“. S nama su bili: gospođa Marijana Abram  koja je učenike upoznala s izradom cekera od prirodnog materijala, gospođa Gordana Škundrić sa renesansnim lutkicama a učenike je učiila i renesansnim plesovima, gospođa Irena Slavić je prezentirala rad stolara, gospođa Brankica Mehkek je poučavala djecu kako izraditi lutku od komušine, gospođa Ana Kertez je pokazala ručne radove i način našivavanja na domaćem platnu, a posebno zanimljiv je bio gospodin Stjepan Čižmak kao sitar. Ovo je bilo sve veoma poučno i svi učenici su rado sudjelovali u tim aktivnostima.

Po završetku ovih radionica učenici su se natjecali u kvizu znanja, a pitanja su bila vezana uz stare zanate.

Predmetna nastava je imala slijedeće radionice: poligon znanja, vjeronaučna radionica na temu zajedništva, prometna radionica, likovna radionica, glazbena radiionica, hrvatsko- engleska radionica, projekt prezentacija Tito – Tuđman, te igraonica šah i mlin koju su mogli igrati na tradicionalan način pomoću kartona i čepova te na moderan način uz interaktivnu pametnu ploču.

Drago nam je bilo što su se roditelji odazvali i sudjelovali u radu, oni su učenike počastili svojim slatkim i slanim kolačaima.

Taj dan smo imali i podizanje Zelene zastave povodom obnove statusa Eko škole. To znači da je naša škola u potpunosti ispunila uvjete iz smjernica za provedbu programa Eko škole i uredno izvršila sve potrebne radnje za obnavljanje ovog međunarodnog priznanja.

Održana je i završna priredba na kojoj su nastupili naši folkloraši, recitatori, dramska skupina, ritmika i zbor.

U prostorima škole je bila postavljena izložba sa likovnim, literarnim i tehničkim radovima naših učenika i djelatnika.

Zahvaljujemo roditeljima i prijateljima naše škole na uspješnoj suradnji.

Izvor: Plakat