LINO VIŠEBOJAC U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Ivo Suša, 16. 1. 2012.

OSNOVNA ŠKOLA GOLA JE DOMAĆIN “LINO VIŠEBOJCA” 9.02.2012. u 11 sati U ŠKOLSKOJ SPORTSKOJ DVORANI

Sportske novosti i Podravka pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta, organiziraju školski višeboj pod nazivom “Lino višebojac” koji je kao takav jedinstvena smotra sportske radosti i dječje kreativnosti.
To je dan kada ćemo veseljem i navijanjem pokazati kako se može stajati uz svoje prijatelje koji će se natjecati. S nama će biti i sportaši iz Hrvatskog svijeta sporta. Od nas se očekuje da budemo originalni u navijanju, maskiranju, odijevanju, transparentima, priredbi i dr.

Učenici će se natjecati u nekoliko disciplina. Bit će predstavljen i najbolji literarni rad na temu “Svijet po tvom”.

Svi zainteresirani roditelji i prijatelji škole, dobro nam došli!

Učenici tamošnje osnovne škole kojima će se kao gosti pridružiti mališani iz dječjeg vrtića i kolege iz prijateljskih škola Drnje i Kloštar Podravski, imat će u četvrtak, 9. veljače, priliku iskazati svoju spretnost u raznim sportskim disciplinama te kreativnost u glazbenom, likovnom i literarnom stvaralaštvu. U osvajanju bodova malim višebojcima pomagat će poznati sportaši, golmanica RK Podravka Vegeta i hrvatske reprezentacije Marta Žderići bivši član hrvatske nogometne reprezentacije Zvonimir Soldo koji je za vatrene odigrao 61 utakmicu.

Iskusni sportaš i mlada sportašica zasigurno će dati posebni naboj veselom događanju koje prema zamisli idejnog tvorca Zvonimira Bobana uspješno spaja sport i kulturu, promovira fairplay i druženje među djecom.

REZULTATI NATJECANJU LINO VIŠEBOJCA ZBIRNA TABLICA U PRIVITKU.

Lara Mihalić  5. razred                            Martin Halavuk  6. b

OSTALE SLIKE U ALBUMU        Lino višebojac - 9.02.2012.

Lino višebojac, koji je do sezone 2010/11. nosio naziv Čokolino višebojac, pokrenut je na inicijativu legendarnog kapetana vatrenih Zvonimira Bobana u školskoj godini 2006/07.

U svakoj školskoj godini održava se po 24 natjecanja u osnovnim školama te jedno finalno natjecanje na kojemu se okupljaju pobjednici sa školskih natjecanja nastojeći izboriti ostvarenje svog sportskog sna.

Pobjednici Lino višebojca uz pehar dobivaju i mogućnost odabira sportskog događanja u svijetu kojemu žele prisustvovati, a Podravka i Sportske novosti njihove snove pretvaraju u stvarnost.

Provjeri datume održavanja sljedećeg Lino višebojca, te izvješća s natjecanja na novoj Lino.eu web stranici!

Izvor: Obavijest , plakat