Općina Gola, novčano nagradila najuspješnije učenike i mentore OŠ Gola
Autor: Violeta Pranjić, 7. 7. 2023.

Nagrađeni učenici i mentori OŠ Gola koji su u šk.god. 2022./2023.g. osvojili 1.,2. i 3. mjesto na županijskim i državnim natjecanjima

Dana 7.srpnja 2023.g. u prostoru školske blagovaone, nakon svečane podjele svjedodžbi učenicima 8.r. održana je svečanost nagrađivanja učenika i mentora Osnovne škole Gola koji su u šk.god. 2022./2023. postigli iznimne rezultate, na natjecanjima, pojedinačno ili ekipno i osvojili jedno od prva tri mjesta na županijskim, državnim ili međudržavnim natjecanjima te na taj način promovirali svoje znanje, Osnovnu školu Gola, Općinu Gola i Koprivničko-križevačku županiju.

Na postignutim uspjesima, učenicima i mentorima, čestitali su ravnateljica Violeta Pranjić i načelnik Općine Gola, dr. Stjepan Milinković.

Općina Gola, Odlukom Općinskog vijeća i ove godine odlučila je, novčano nagraditi najuspješnije. Načelnik Općine Gola, dr. Stjepan Milinković, naglasio je kako mu je iznimno drago što je općina i ove godine imala priliku nagraditi učenike i mentore koji svojim uspjesima promoviraju OŠ Gola, Općinu Gola i Koprivničko-križevačku županiju. Načelnik je naglasio kako izvrsnost u bilo kojem predmetu treba nagraditi.

Ravnateljica je zahvalila načelniku i Općini Gola za iznimno uspješnu suradnju.

I ravnateljica i načelnik, naglasili su kako su ponosni na postignuća koja su učenici i mentori OŠ Gola ostvarili na natjecanjima, jer su oni dokaz da naše obrazovne institucije rade dobar posao.

Imati sposobne, darovite i kreativne učenike, željne znanja i sudjelovanja u raznim projektima i natjecanjima, za sve učitelje i ravnateljicu škole, veliko je zadovoljstvo i poticaj, ali i velika odgovornost.

Odlukom Općinskog vijeća, Općine Gola, odlučeno je o visinama nagrada kojima su nagrađeni učenici i mentori OŠ Gola.

Županijska razina natjecanja (pojedinačno i ekipno):

1.mjesto- 200 €
2.mjesto- 160 €
3.mjesto- 133 €

Državna razina natjecanja (pojedinačno i ekipno):

1.mjesto- 332 €
2.mjesto- 265 €
3.mjesto- 200 €

Mentori su nagrađeni s 133 €.

Novčano nagrađeni učenici i mentori na županijskoj razini natjecanja su:

-JOSIP KOLARIĆ- 8.b razred- 1. MJESTO- njemački jezik- mentorica: Irena Flajs
-ŠŠD PREKODRAVAC- ekipno- MIA MARKOVIĆ, 7.a, TEREZIJA BALI, 7.b, IVONA ŠPOLJAR, 7.b, LANA POŠTA, 7.b, KLARA SOLIĆ, 7.b, VALENTINA DOMBAJ, 7.a.-1.MJESTO- futsal- mentorica: sanja Šandrovčan
-JOSIP KOLARIĆ- 8.b razred- 2. MJESTO- kemija-mentorica: Sandra Slama
-KLARA SOLIĆ- 7.b razred I ŠIMUN SOLIĆ-8.b razred- 3.MJESTO- Klokan bez granica, matematičko natjecanje- 3.MJESTO- mentor: Nenad Solić
-LUCIJA ŠIROKI- 3. razred- 3.MJESTO- Dabar—mentorica: Antonia Grgelić Lukčin
-KLARA SOLIĆ- 7.b razred i ALEKSANDAR OBUČINA- 5.a razred- 3.MJESTO- Dabar- mentor: Petar Žugec

Novčano nagrađeni učenici i mentori na državnoj razini natjecanja su:

-PŠ GOTALOVO- ekipno- VEČENAJ LORENA, 1.r., JAKUPEC PETRA, 2.r., ŠESTAK MATEO, 2.r., LOVKOVIĆ ANDREJ, 3.r., KUŠEVIĆ HELENA, 4.r., MATIĆ VITO, 4.r., ŠESTAK GABRIJELA, 4.r.- 1.MJESTO- HRT projekt- najljepši školski vrtovi-Zelena povelja Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost- mentorica: Ana-Marija Sataić i Helena Kovač Markov

-CROATIAN MAKERS LIGA- mlađa dobna skupina- MARTA VEČENAJ, 4.r., MARIJA BOGADI, 4.r., NEVA PETRIČEVIĆ, 4.r., FRAN KRALJ, 4.r.- 3.MJESTO- mentorica: Antonia Grgelić Lukčin

Svi ostali učenici koji su sudjelovali na raznim natjecanjima te postigli odlične rezultate nagrađeni su Priznanjima za izvrsnost i postignute rezultate te promociju OŠ Gola, dok su Zahvalnicama za izniman trud, zalaganje i ostvarene rezultate u školskoj godini 2022./2023. nagrađeni njihovi mentori.

Svi nagrađeni učenici i mentori OŠ Gola

Za najviše posuđenih i pročitanih knjiga u školskoj godini 2022./2023. prigodnom knjigom, nagrađen je LEON MEHKEK učenik 2.razreda MŠ Gola.

Na kraju svečanosti, odlukom Učiteljskog vijeća Osnovne škole Gola proglašen je i NAJučenik. Ove školske godine, titula NAJučenika dodijeljena je učeniku 8.b razreda, JOSIPU KOLARIĆU. Ravnateljica je Josipu uručila priznanje, dok je Općina Gola osigurala novčanu nagradu u visini 133 €..

Josip Kolarić, NAJučenik OŠ Gola u šk.god. 2022./2023.,

NAJučenik OŠ Gola u šk.god. 2022./2023., Josip Kolarić s ponosnim           roditeljima, Elizabetom i Petrom Kolarićem te načelnikom i ravnateljicom

Čestitamo, još jednom, svim učenicima i mentorima na postignutim rezultatima!