Oproštaj od učenika 8.razreda
Autor: Violeta Pranjić, 7. 7. 2023.

Dana 7.srpnja 2023.g. u OŠ Gola, održana je završna svečanost za učenike 8.r. Svečanosti su prisustvovali djelatnici OŠ Gola, roditelji, braća, sestre i prijatelji učenika 8.r.

Na početku svečanosti, učenicima su se obratili ravnateljica OŠ Gola, Violeta Pranjić i načelnik Općine Gola, dr. Stjepan Milinković.

Ravnateljica se obratila učenicima 8.r. kao generaciji dobre djece. Oproštaji su uvijek teški i nedostajat će nam na hodnicima njihovi osmijesi, vječna zapitkivanja, zbunjeni pogledi, tinejdžerske svađe itd.

Došlo je vrijeme za odlazak u potpuno drugačiji svijet u kojem na hodnicima neće susresti svoju prvu učiteljicu, svoje dosadašnje razrednike, neće biti poznatog mirisa koji ih je čekao ulaskom u školu. To ne znači da će biti teško- znači samo da će biti drugačije.

Na kraju govora, ravnateljica je poželjela učenicima 8.r. puno sreće i uspjeha u daljnjem školovanju te da svaki njihov trud bude bogato nagrađen, a svaki njihov rad poštovan. Sretno naši veliki ljudi!

Načelnik Općine Gola, Stjepan Milinković  pozdravio je sve prisutne, a posebno učenike 8.r. zbog kojih smo se i okupili. Naglasio je kako Općina Gola prepoznaje važnost ulaganja u školstvo te kako će kao i dosadašnjih godina, nastaviti uspješnu suradnju sa školom. Svim učenicima 8.r. poželio je puno uspjeha u daljnjem školovanju.

Pedagoginja, Evelina Kovačić Šimunić, na početku obraćanja, prisjetila se svojih početaka u OŠ Gola. Učenike 8.r. nazvala je svojim učenicima, jer su u isto vrijeme, 2015.g., došli u OŠ Gola, oni kao učenici 1.r., a ona kao nova pedagoginja. Poželjela im je puno uspjeha u daljnjem školovanju.

Učenicima 8.r. obratili su se i njihovi razrednici, Sandra Slama, razrednica 8.a razreda i Hrvoje Matić, razrednik 8.b razreda. Govori razrednika bili su vrlo emotivni, jer razrednici su ti koji su bili uvijek tu za njih  i kada se trebalo nasmijati ali i kada je trebalo riješiti probleme.

Prisutnima se obratila predsjednica 8.a razreda i predsjednica Vijeća učenika OŠ Gola, Hana Subotičanec. Ona se zahvalila, u ime svih učenika, svojoj razrednici, učiteljima i ravnateljici za sve godine pružanja podrške tijekom školovanja u OŠ Gola.

Nakon pozdravnih govora i govora zahvale, uslijedila je podjela svjedodžbi učenicima 8.r.

Pohvaljeni su svi učenici koji su završili razred s odličnim uspjehom, a učenici 8.r. koji su tijekom školovanja završili svih 8 razreda s odličnim uspjehom nagrađeni su prigodnim knjigama.

Nagrade su primili: Hana Subotičanec, Ante Došen i Šimun Solić.

Svim učenicima i njihovim roditeljima želimo puno uspjeha u daljnjem školovanju! Sretno!