Fotonaponska elektrana na OŠ Gola
Autor: Antonia Grgelić Lukčin, 19. 6. 2023.

Ravnateljica OŠ Gola, Violeta Pranjić, danas, 19.6.2023. godine, u prostorijama Županijske uprave potpisala je ugovor za postavljanje fotonaponske elektrane na OŠ Gola.

U prostorijama Županijske uprave danas su potpisani ugovori o javnoj nabavi postavljanja fotonaponskih elektrana na osnovnim školama u Goli, Legradu, Svetom Petru Orehovcu, Kloštru Podravskom i Molvama te na Srednjoj školi „Ivan Seljanec“ u Križevcima i Srednjoj školi Koprivnica.

Ukupno je potpisano sedam grupa ugovora vrijednosti gotovo 300 tisuća eura, s time da je za škole u Goli, Legradu, Svetom Petru Orehovcu, Kloštru Podravskom i SŠ „Ivan Seljanec“ u Križevcima kao izvođač radova odabrana tvrtka Đuro Đaković Elektromontaža d.o.o., dok je za školu u Molvama i Srednju školu Koprivnica kao izvođač radova odabrana tvrtka Montsistemi d.o.o. Ugovori obuhvaćaju izradu projektno-tehničke dokumentacije te izgradnju i montažu elektrana, a što se tiče izvora sredstava, kod škola u Goli, Svetom Petru Orehovcu, Kloštru Podravskom, Molvama i SŠ „Ivan Seljanec“ riječ je o decentraliziranim sredstvima, dok su za škole u Legradu i Srednju školu Koprivnica sredstva osigurana iz izvornih županijskih prihoda.

Župan je čestitao ravnateljima škola na suradnji i prihvaćanju inicijative, dodavši kako je korištenje obnovljivih izvora energije jedna od najvažnijih tema te kako se u Županiji mnogo radi na sličnim projektima.

U ime ravnatelja obratila se ravnateljica SŠ „Ivan Seljanec“ Križevci Gordana Juran Ratković koja je zahvalila Županiji, dodavši kako će elektrane pomoći ne samo u uspješnijem poslovanju, nego i u obrazovanju djece o ekologiji i zelenim politikama.

U potpisivanju ugovora prisustvovali su i zamjenik župana Ratimir Ljubić, županijski pročelnici Ana Mušlek i Darko Masnec, ravnateljica OŠ Gola Violeta Pranjić, ravnatelj OŠ Legrad Dragutin Marcinjaš, ravnatelj OŠ Sveti Petar Orehovec Stjepan Lučki, ravnatelj OŠ Kloštar Podravski Mirko Šandrovčan, ravnatelj OŠ Molve Ivan Jaković, ravnatelj Srednje škole Koprivnica Mario Latin, tehnički direktor tvrtke Đuro Đaković Elektromontaža d.o.o. Ante Kovačić te direktor tvrtke Montsistemi d.o.o. Zvonimir Markovinović.

Izvor: tekst i fotografije preuzete su sa službene stranice Koprivničko - križevačke županije.