Božićno - novogodišnja priredba
Autor: Antonia Grgelić Lukčin, 24. 12. 2022.

Nakon nekoliko godina ne održavanja, Božićno – novogodišnja priredba se održala 23.12.2022. godine u 14 sati u Školsko – sportskoj dvorani u Goli. Svi učenici OŠ Gola zajedno sa svim područnim školama su se marljivo pripremali zajedno sa svojim učiteljicama.

Bilo je tu svega, od pozdravnih govora naše ravnateljice Violete Pranjić, koja je sve lijepo pozdravila i zaželjela sretan Božić i uspješnu Novu godinu, našeg načelnika dr. Stjepana Milinkovića, koji je bio oduševljen što se dvorana popunila s gledateljima i što su se djeca pripremila za nastupe te također svima poželio puno uspjeha u Novoj godini, do reda plesa, reda pjevanja, igrokaza i recitacija.

Priredbu je otvorila vokalna grupa viših razreda s pjesmom U to vrijeme godišta u pratnji tambura.

Nakon lijepe pjesme koja nas je sve raznježila učenici PŠ Otočka pripremili su plesnu točku na pjesmu Jingle Bells, a nakon plesa uslijedilo je nekoliko recitacija i igrokaz na temu Božića te još jedna plesna točka PŠ Ždale na pjesmu Pleši, pleši, poskoči.

Nakon lijepih plesnih točaka i kratkih recitacija zbor nižih razreda otpjevao je pjesmu Priča malog pastira iz Betlehema, učenici PŠ Novačka pripremili su igrokaz i recitacije, učenici viših razreda oplesali su na pjesmu Mienteme te mali folklor iz PŠ Gotalovo na splet pjesama.

Nakon ovih krasnih nastupa uslijedio je još jedan red recitacija viših razreda te plesna točka nižih razreda matične škole.

I šećer na kraju, premijerni nastup folklorne grupe viših razreda koja je od ove godine ponovno pokrenuta u našoj školi s novim nošnjama.

Prije i poslije priredbe gledatelji su mogli kupiti nešto sa štanda na kojem su bili predstavljeni radovi učenika naše Učeničke zadruge Roda i učenika koji marljivo sudjeluju na satima domaćinstva. Hvala svima koji su dali dobrovoljni prilog!

Sretan Božić i uspješna Nova godina!

Učiteljica Antonia Grgelić Lukčin