Olimpijski dan održan u duhu rukometa
Autor: Antonia Grgelić Lukčin, 14. 9. 2022.

Ove školske godine Hrvatski olimpijski dan odlučili smo obilježiti u znaku rukometa te smo u goste pozvali najtrofejniji hrvatski ženski rukometni klub RK Podravka Vegeta. Njihovi treneri i igračice na poziv ravnateljice OŠ Gola Violete Pranjić napravili su animaciju za rukomet u kojoj je sudjelovalo  sedamdesetak učenika iz matične i područnih škola zajedno sa svojim učiteljicama. Goste je srdačno je dočekala i pozdravila ravnateljica škole, a zatim i načelnik općine dr. Stjepan Milinković.

RK Podravka Vegeta ovu je aktivnost s velikom radošću podržala zato što će naša škola u suradnji s Rukometnim savezom koprivničko – križevačke županije od ove školske godine pokrenuti i malu školu rukometa. Bila je to prilika da se učenicima predstavi ova lijepa sportska aktivnost u svrhu popularizacije ovog sporta u čemu su pomogli treneri Antonio Pranjić, Nikola Golub, Dragica Džono, Đurđica Zečević, Igor Stubičar te koordinator Škole rukometa Nenad Smiljanec, Maja Šokač, tajnica škole rukometa, Romana Mihalec, glasnogovornica kluba i Igor Brkić, službeni fotograf.

Zvijezde dana bile su igračice Ema Guskić, Ana Pandža i Hannah Vuljak koje su se prisjetile svojih početaka i slobodno prijepodne provele u društvu djece. Učenici su bili zainteresirani i uživali su u zabavnoj sportskoj interakciji s trenerima i igračicama.

U ponedjeljak 12.9. učenici i učitelji matične i područnih škola obilježili su Hrvatski olimpijski dan započevši dan aerobikom. Hrvatski olimpijski dan danas je općeprihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je općeprihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

Koliko nam je uistinu bilo sjajno i zabavno možete pogledati i u videu.

Izvor fotografija: Ivan Brkić, službeni fotograf RK Podravka Vegeta.