Maturalno putovanje učenika 7.a i 7.b razreda - Makarska rivijera-Gradac
Autor: Ivo Suša, 15. 9. 2010.

Izviješće s maturalnog putovanja 7. a i 7. b razreda

Makarska rivijera – Gradac, hotel Laguna 1.

3. 07. – 9. 07. 2010.

Sukladno Izvedbenom planu i programu maturalnog putovanja učenici 7. a i 7. b (26 učenika) i njihovi voditelji učitelji Irena Stunja, Jelena Knežević i Ivo Suša otputovali su  3. 07. u 24.00 sata ispred škole prema Splitu čime je započeo prvi dan maturalnog putovanja.

1. Dan: U Split smo stigli oko 8.00 sati . Razgled je obuhvatio Dioklecijanovu palaču, Crkvu Sv. Duje i prokurative , kako nije bilo predviđeno stručno vodstvo učitelji voditelji su govorili učenicima o posjećenim znamenitostima grada Splita. Nakon razgleda Splita krenuli smo prema našem odredištu Gradcu radi smještaja u hotel Laguna 1. gdje smo stigli oko 12.30 sati . Učenici raspoređeni u svoje sobe i upoznati sa kućnim redom hotela do večere su uz vodstvo učitelja proveli slobodno vrijeme na plaži.
  2. Dan: Nakon doručka učenici su imali slobodno prijepodne za kupanje , a poslije ručka posjetili smo Baćinska jezera uz samostalni razgled , a prije dolaska dvoje učenika prezentiraju prikupljene podatke o Baćinskim jezerima. Ostatak učenika dobio je zadaću da dokumentira i zapamti što više činjenica o jezerima kako bi po povratku  nakon večere mogli razgovarati o tome što su vidjeli.

3.  Dan: Poslije doručka u 10.00 smo krenuli za Dubrovnik i za vrijeme putovanja učenici    dobivaju zadatak da dokumentiraju (fotografiraju, snime) sve znamenitosti grada Dubrovnika i otoka Lokruma s posebnom pozornošću  na povijest kao i na arhitekturu i samu lokaciju 8smještaj grada Dubrovnika i otoka Lokruma). Razgled Dubrovnika je izvršen uz stručno vodstvo. Za ručak je bio Lunch paket. Usljedila je vožnja brodicom i rzagled otoka Lokruma. Po povratku nakon večere učenici su kroz razgovor prezentirali što su sve naučili, zapamtili i vidjeli na izletu.

4. Dan: Prije podne učenici su provodili vrijeme kako je planirano na plaži . Planirani posjet uz razgled grada Makarske i kupanje na Gornjoj Vali nije ostvaren zbog bolesti jedne učenice kojoj je zdravstvena usluga pružena u Domu zdravlja u Pločama. Ostatak dana učenici su  slobodno vrijeme ispunili boravkom na plaži ili odmaranjem u sobama.

5. Dan: Slobodan dan za aktivnosti učenika. Samostalan razgled turističkog mjesta Gradca u kojem smo boravili i zabava na plaži.

6. Dan: Slobodan dan za aktivnosti učenika. Poslije ručka učenici prezentiraju što su sve vidjeli, koje smo gradove i mjesta posjetili, znamenitosti koje su upoznali i što ih se naviše dojmilo.

7. Dan: Iako smo planirali posjet Makarsko, morali smo zbog bolesti jedne učenice kako nam je to preporučio liječnik koji nje pregledao u Domu zdravlja u Pločama, krenuti prema Goli ranije odmah nakon doručka. Dolaskom u Koprivnicu u kasnim poslijepodnevnim satima učenica je liječnički pregledana u Domu zdravlja u Koprivnici uz prisustvo njenih roditelja.

Inače maturalno putovanje je proteklo bez ikakvog incidenta uz lijepo ponašanje svih učenika.

Sve postavljene zadaće i ciljevi maturalnog putovanja su u potpunosti ostvareni sukladno Izvedbenom planu i programu maturalnog putovanja  7. a i 7. b. razreda.

Kod izbora putničke agencije pristigle su tri ponude: Expres Tours Čakovec, Niba Tours Koprivnica i Varaždin Tours Varaždin . Nakon provedenog postupka izbora najpovoljnije ponude izabrana je putnička agencija Expres Tours Čakovec s cijenom za učenika 2 277,00 kn .

U Goli, 23. kolovoza 2010. godine                           Voditelji maturalnog putovanja:

•                                                                  Ivo Suša , Irena Stunja ,  Jelena Knežević

Izvor: Izviješće-Osobna kreacija