U OŠ Gola održana je svečana podjela svjedodžbi i proglašenje učenika generacije 2020./2021.
Autor: Biserka Saboliček, 9. 7. 2021.

9. srpnja 2021. u 10 sati, u prostorijama školske blagovaone OŠ Gola, održana je svečana podjela svjedodžbi učenicima osmih razreda. Svečanosti su osim učenika 8.a i 8.b razreda i njihovih roditelja, nazočili i učenici koji su tokom školske godine postigli zapažene rezultate u raznim natjecanjima, te učitelji i djelatnici OŠ Gola.

Prisutnima se na početku svečanosti obratila ravnateljica škole Violeta Pranjić, te je uz poznatu izreku „Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba“ svim učenicima poželjela puno uspjeha u daljnjem školovanju. Prigodnim govorima su se od učenika oprostili i njihovi razrednici, Darija Kivač i Petar Žugec, te pedagoginja Evelina Kovačić Šimunić, nakon čega su se kratkim govorom od svojih učitelja oprostili i sami učenici. U ime 8.a razreda oproštajni govor je održao Petar Kolarević, a u ime 8.b Domagoj Kočmar.

Nakon podjele svjedodžbi i pohvalnica učenicima osmih razreda, ravnateljica škole Violeta Pranjić je učenicima koji su se istaknuli u natjecanjima tokom školske godine 2020./2021. i njihovim mentorima, dodijelila priznanja i nagrade. Učenici i mentori su nagrađeni izletom u Accredo adrenalin centar koji će se održati 14. srpnja 2021. godine.

Na završetku svečanosti, ravnateljica je dodijelila još dvije, posebne nagrade. Nagradu za NAJučenika generacije, odlukom Učiteljskog vijeća, uručila je učeniku 8.b razreda Domagoju Kočmaru. Izborom Učiteljskog vijeća među istaknutim mentorima, po prvi puta, dodijeljena je i nagrada za NAJučitelja u 2020./2021. godini. Ravnateljica je nagradu uručila učitelju informatike Petru Žugecu. Gromoglasan pljesak koji je odjeknuo na proglašenje nagrađenih, potvrdio je da je Učiteljsko vijeće napravilo dobar izbor.

Još jednom, svim učenicima osmih razreda, učitelji OŠ Gola žele uspjeh u daljnjem školovanju.

Popis nagrađenih učenika i mentora u školskoj godini 2020./2021.:

UČENICI: PŠ Otočka, 3.r.: Janick Sambol, Maja Prečko, Šimun Požgaj, Petra Špoljar; PŠ Gotalovo, 4.r.: Marcel Sočev; MŠ Gola, 3.r.: Antonija Bogadi, Josip Lovković, Tin Lukčin; 5.a : Dorian Kočmar, Mišel Petrić, Klara Solić; 5.b : Terezija Bali, Bartol Kiš, Leo Šlabek; 6.a : Josip Kolarić; 6.b : Ante Došen, Šimun Solić; 7.a : Petra Požgaj, Ines Špoljar; 7.b : Leon Petrić; 8.a : Lana Bali, Paula-Branka Slivar, Klara Široki; 8.b : Ivana Bosman, Domagoj Kočmar.

MENTORI: Petar Žugec, Nenad Solić, Hrvoje Matić, Ana-Marija Sataić, Sanja Solić, Biserka Saboliček, Petra Jambrović, Petar Krešimir Jurenec, Robert Pentek, Sandra Slama, Marijana Cenkovčan, Mario Dimić.