Učeničko - učiteljska izložba uoči Uskrsa
Autor: Antonia Grgelić Lukčin, 2. 4. 2021.

U Osnovnoj školi Gola održana je treća izložba u kojoj su sudjelovali i učitelji i učenici. Ravnateljica Osnovne škole Gola ponosna je na učenike i učitelje crtače. Ističe kako je lijepo raditi  u školi u kojoj su i učitelji i učenici spremni na suradnju, ali i kreativni jer kreativnost je čovjeku urođena i bez nje kao da dišemo s upola kisika. Glavni ‘krivac’ što u školi vlada odlična crtačka atmosfera je naš učitelj likovne kulture Mario Dimić. Njegova ideja bila je spojiti talentirane učenike i učitelje koji su pokazali zavidno crtačko umijeće. S obzirom na to da nam se bliži jedan od najvećih kršćanskih blagdana, Uskrs, učenici i učitelji su radili iste motive na tematiku Uskrsa, točnije, crtali su postaje Križnog puta. U crtačku avanturu ovaj put krenulo je sedam učitelja i 14 učenika. Svaki učenik je crtao jednu postaju Križnog puta, dok su učitelji, s obzirom na to kako ih je bilo sedam prijavljenih, crtali po dvije postaje.

Nastali su nevjerojatni radovi, a reakcije i učenika i učitelja bile su odlične jer su uspoređivali čiji crtež je uspješniji. Nitko nije krio oduševljenje prilikom postavljanja izložbe. Ideja ovakvog načina rada pokazala se odlična kao i sam koncept učeničko- učiteljske izložbe.

Učenici crtači bili su Nika Požgaj, 6.a, Hana Subotičanec, 6.a, Klara Solić, 5.a, Ema Vedriš, 8.a, Ivana Bosman, 8.b, Valentina Dombaj, 5.a, Lea- Katarina Šestak, 8.b, Jana Marković, 7.a, Klara Široki, 8.a, Petra Požgaj, 7.a, Katja Bečeheli, 6.b, Lucija Lovković, 7.b, Eva Pavlović, 7.b i Emina Volarić, 6.b.

Učitelji crtači, pak, bili su Biserka Saboliček, Valerija Vargantolić, Petar Žugec, Tajana Tucković, Irena Flajs, Sanja Šandrovčan i Josipa Kičinbaći.

Preuzeto s klikaj.hr