KLARA SOLIĆ, UČENICA 5.r. OŠ GOLA „RASTURILA“ NA ŽUPANIJSKOM NATJECANJU IZ INFORMATIKE
Autor: Violeta Pranjić, 17. 3. 2021.

Učenica 5.r. OŠ Gola, Klara Solić, vrijedna je i marljiva učenica naše škole. Ističe se u mnogim predmetima i ove školske godine doslovno je „rasturila“ na županijskom natjecanju iz informatike. Jedina je učenica 5.r. u Hrvatskoj sa stopostotno riješenim zadatcima na natjecanju. Ostvarila je maksimalan broj bodova, 20/20. Njen mentor, učitelj informatike u OŠ Gola, Petar Žugec, ne krije zadovoljstvo postignutim uspjehom svoje učenice.

Nakon što je državno povjerenstvo donijelo odluku o bodovnim pragovima za pozivanje na državno natjecanje za sve kategorije natjecanja, logično je bilo kako će Klara biti pozvana na državno. Jučer, 16.3.2021.g., objavljen je popis pozvanih učenika na državnu razinu natjecanja i naša informatičarka Klara, je od 8 učenika 5.r. iz cijele Hrvatske, pozvana na državno natjecanje.

Klari Solić želimo puno sreće i uspjeha na državnom natjecanju!

Osim Klare, koja je postigla izniman uspjeh, još dvoje učenika naše škole sudjelovalo je na županijskom natjecanju iz informatike. Učenik, Šimun Solić, u kategoriji učenika 6.r. zauzeo je visoko 8. mjesto u Koprivničko-križevačkoj županiji, dok je učenik Dorijan Kočmar, učenik 5.r. ostvario izvrsno 4.mjesto.

Ponosni smo na naše informatičare i njihovog mentora te im čestitamo na iznimnom uspjehu!

Ravnateljica OŠ Gola: Violeta Pranjić, mag.prim.educ.