Svjetski dan čitanja naglas
Autor: Igor Radmilović, 4. 2. 2021.

U sklopu kampanje "Čitaj mi" obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas (3.2.2021.)

"Čitaj mi!" prva je nacionalna kampanja za promicanje čitanja naglas djeci od rođenja. Pokrenuta je povodom Europske godine čitanja naglas (2013.), a odvija se pod pokroviteljstvom Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Cilj kampanje je poticati roditelje i druge odrasle da s čitanjem naglas djetetu započnu već od njegova rođenja kako bi čitanje postalo dijelom svakodnevnog ugodnog druženja roditelja i djece, te kako bi se stvorila posebna emocionalna veza između djeteta i odrasle osobe koja mu čita. Podjednako važan cilj jest poticati roditelje da s najmlađom djecom što prije počnu dolaziti u knjižnicu.

U našoj školi obilježili smo Svjetski dan čitanja u školskoj knjižnici gostovanjem pedagoginje i učiteljice engleskog jezika. Tom prilikom su pedagoginja Evelina i učiteljica Petra učenicima prvog i drugog razreda čitale priču „Izgubio se jedan zeleni pas“.  Potom smo razgovarali o važnosti čitanja djeci od rođenja te čitanja općenito a svaki je učenik dobio prigodni straničnik sa logom kampanje. Učenici su se odlično zabavili  crtajući događaje iz priče, a kako nam je bilo možete vidjeti iz priloženih fotografija.

Samo 15 minuta glasnog čitanja dnevno pomaže djetetovu cjelokupnom razvoju!