"VAŠ DAR ZA PRAVU STVAR" - humanitarna akcija djelatnika OŠ Gola
Autor: Antonia Grgelić Lukčin, 22. 12. 2020.

Djelatnici OŠ Gola prikupili više od 40 vrećica namirnica za najugroženije obitelji u selu

Kako je Božić jedan od najvećih kršćanskih blagdana, zaželjela sam da djelatnici naše škole učine jedno dobro djelo i pomognu onima kojima je pomoć najpotrebnija. Predložila sam učiteljima i djelatnicima škole da se provede humanitarna akcija, koju je pokrenuo Crveni križ Koprivnica “Vaš dar za pravu stvar” i da pomognemo ljudima. Djelatnici škole bespogovorno su prihvatili prijedlog te u vrlo kratkom roku prikupili zavidnu količinu namirnica. Prikupili smo više od 40 vrećica prehrambenih proizvoda. Proizvode su djelatnici škole podijelili najugroženijim obiteljima učenika škole, ali i starijim osobama s područja Gole.

U podjeli je pomogla Ankica Cmrk koja radi za Crveni križ i koja jako dobro poznaje obitelji koje svakodnevno obilazi kao gerontodomaćica. Ona je žena s terena, a takve osobe najbolje poznaju obitelji kojima je pomoć najpotrebnija.

Ponosna sam na sve djelatnike te se nadam da smo obiteljima kod koji su završili ovi paketi barem malo uljepšali Božić.

Baš je lijepo pomagati!

Violeta Pranjić, mag. prim. educ.
ravnateljica OŠ Gola

Tekst preuzet s Drava.info.