EMANUEL- PRVAŠIĆ IZ GOTALOVA NAJKREATIVNIJI NA LIKOVNOM NATJEČAJU
Autor: Violeta Pranjić, 12. 12. 2018.

Učenik 1.r. PŠ Gotalovo, EMANUEL OBUČINA pod mentorstvom učiteljice VIOLETE PRANJIĆ osvojio je 1.MJESTO na kreativnom likovnom natječaju „Volim mlijeko“ koji već sedmu godinu organizira Dukat.
Tema ovogodišnjeg likovnog natječaja bila je krava "Šara".

U iznimno velikoj konkurenciji od čak 6.112 pristiglih radova iz cijele Hrvatske,
u kategoriji prvih razreda pobjedu je odnio EMANUEL OBUČINA, 1.r. OŠ Gola,
PŠ Gotalovo.
Marin Ferić, 2.r. OŠ Antuna Matije Reljkovića iz Bebrine, osvojio
je prvo mjesto u kategoriji drugih razreda, Petra Zec, 3.a razred, OŠ Vladimira Gortana iz Žminja osvojila je prvo mjesto u kategoriji trećih razreda i Lucija Savić, 4.r. OŠ Pirovac osvojila je prvo mjesto u kategoriji četvrtih razreda.

Njihove su zanimljive interpretacije krave "Šare" osvojile peteročlani stručni žiri i njihovi će crteži tijekom prve polovice 2019.g. krasiti ograničeno izdanje pakiranja Dukat trajnog mlijeka. Njihovi crteži otisnuti su i na šalice koje su na dar dobili svi prijatelji iz razreda nagrađenih učenika.

Natječaj "Volim mlijeko" se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i uz podršku Ministarstva zdravlja te uz partnerstvo Muzeja suvremene umjetnosti Zagreb gdje je i održana svečana dodjela nagrada.

Na svečanu dodjelu nagrada pozvani su razredi nagrađenih učenika. Kako Emanuelov razred broji svega 7 učenika, svi učenici PŠ Gotalovo prisustvovali su svečanoj dodjeli nagrada na čemu se zahvaljujemo Dukatu.

Nakon dodjele nagrada, za sve učenike, organizirana je lutkarska predstava "Ogledalce, ogledalce ili O mački koja je mislila da je pas i psu koji je mislio da je mačka". Predstava je inspirirana motivima iz židovske  tradicije i pričom Isaaca Bashevisa Singera. Priča otvara pitanje identiteta mladog čovjeka i govori o međusobnoj lljubavi i podršci najbližih kao osnovnim životnim vrijednostima svakog čovjeka.

Nakon predstave, učenici PŠ Gotalovo prisustvovali su kreativnoj, dramsko- likovnoj radionici "Ja i moja obitelj" pod vodstvom akademske glumice i dramske pedagoginje Svetlane Patafta.

Nakon radionice svi smo dobili poklon pakete Dukata u kojem je bila i šalica s motivom krave "Šare" koju je Emanuel nacrtao.

Zahvaljujemo se Dukatu na izvrsnoj organizaciji!