Mjesec hrvatske knjige
Autor: Ivo Suša, 15. 10. 2009.

Mjesec hrvatske knjige

U našoj školi, obilježili smo Međunarodni mjesec školskih knjižnica i Mjesec hrvatske knjige. To su dani koji se obilježavaju u svakoj školi, a posebno u knjižnicama.

Međunarodni mjesec školskih knjižnica traje kroz mjesec listopad. Tema ove godine je bilaŠkolska knjižnica: Velika slika! Obilježili smo ga tako da smo izrađivali bookmarker-e za sve djelatnike naše škole. Nadam se da smo ih obradovali i da će se svaki puta kada će koristiti svoj bookmarker sjetiti njihovih učenika. U izradi su sudjelovali učenici 6.-ih (Anamarija Đelekovčan, Marija Zlatar, Josipa Bobovec, Tina Tatarević, Cecilija Švegović i Patrik Vrček) i 7.-ih razreda (Mirna Mehkek, Adela Zlatar, Iva Pavlović, Anamari Pašica i Marija-Paula Bedenik). Bilo je to vrlo ugodno i zabavno druženje. Uredili smo i pano u hodniku, u prizemlju.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je promicanja knjige i čitanja koja je ove godine posvećena Međunarodnoj godini astronomije. Zašto baš astronomiji? Povod tome je obilježavanje 400. godišnjice od kako je slavni Galileo Galilei prvi puta, 1609. godine usmjerio svoj teleskop u nebo. Ta se godina uzima kao početak moderne astronomije, tada je prvi puta upotrijebljen teleskop, koji je i dan danas neizostavni osnovni instrument u astronomiji, bilo na Zemlji ili u svemiru. I zato je tema ove godine: «Čitajmo pod zvijezdama», a taj prijedlog je dala Knjižnica i čitaonica «Fran Galović» iz Koprivnice.
U našoj školi smo uredili pano i knjižnicu.
I zato, svi koji želite čitati pod zvijezdama i promicati knjigu i čitanje, dođite u školsku knjižnicu.

Sretno vam druženje s knjigom!

Vaša knjižničarka
Zvonkica Zlatar