« Travanj 2024 »

Šarene i vesele maškare u OŠ Gola
Autor: Biserka Saboliček, 14. 2. 2024.

U utorak, 13.2.2024. sve prostorije naše škole okupirale su maškare. Među šarenilom školskog maskenbala našlo se različitih likova. Hodnicima škole šetali su likovi iz bajki, stripova, crtića... bilo je raznih majstora, lovaca pa čak i prirodnih pojava.

Peteročlana komisija koju su činili: Evelina Kovačić Šimunić, Igor Radmilović, Irena Rakuša, Robert Pentek i Marina Živković, nije imala lagan zadatak u izboru najbolje ali i najkreativnije maske.

Izbor fašničke komisije u MŠ Gola, za najbolju masku bio je slijedeći: niži razredi: 1. Andrija Salaj, 1.r. T-reks, 2. Simon Novak,1.r. astronaut, 3. Leon Bobovec, 3.r. prva dama. U višim razredima izbor je bio ovakav: 1. Terezija Bali, 8.r. ovčica, 2. Mateo Kočmar 6.r., Snjeguljica, 3. Antonela Lovković, 6.r. princeza.

Najkreativnijim maskama proglašene su maske koje su nosile Rebeka Plantak, 2.r. Lego figurica i Marta Večenaj, 5.r. Spužva Bob Skockani.

Šarenilu maskenbala pridružili su se i djelatnici OŠ Gola.

Osim u Matičnoj školi, vesele maske i šareni kostimi su lepršali i kroz sve naše područne škole. Učiteljice su kreativne maske nagradile prigodnim nagradama.

PŠ Gotalovo:

U PŠ Otočka održan je ples balonom - pobjednice: Hana i Eva.
Igrali su tombolu, a učiteljica Sanja Solić zahvaljuje roditeljima koji su osigurali poklone za tombolu. Proglasili su i najbolje, najljepše maske 1.mjesto - Hana Hlevnjak, 2.mjesto - Eva Jakupec i Lucija Prečko. Najorginalnijom maskom proglašena je maska  Melite Kočmar.

U PŠ Novačka je isto bilo jako veselo:

PŠ Ždala je imala tradicionalne maškare s pravim princom Fašnikom kojem je suđeno i presuđeno za sve nevolje koje su snašle učenike u toj maloj školi. Za kaznu, onako kako to i treba, princ Fašnik je spaljen!